نمونه سازی سریع Rapid prototyping

در نمونه سازی سریع فرآیند ساخت و تولید تمامی قطعات پزشکی در کوتاهترین زمان ممکن بوسیله ارائـه فایلهای سه بعدی (3D) گرفتـه شده از روشهای تصویـربـرداری پزشکـی(Imaging) هـمچون MRI,CT Scan و… قابل انجام بوده بنحـوی که قطعات تولیدی با آلیـاژ مناسب و سازگار با هـر بافـت قابـل دسترسـی مــی باشد این روش نمـونـه سـازی شرایطــی را جهت ارتبـاط بین پزشک، طـــراح و تولید کننــده فـراهـم می کند تا از نتایج کار یکدیـگر با وجود نمونه تولیدی، مطلع و به رفــع نقایـص و اعمال سریع اصلاحات یا بهبود آن بپردازند.
بدیهــی است در ایــن روش نمونــه های تولیــدی با توجــه به موادمتعارف قابل استفــاده درپروتــزها و استانداردهای پزشکی می باشند که پس از جایگذاری در نقاط مختلف بدن همچون استخوانهای محل فمورتی بیا و غیره شاهد Rejection و Migration نمی باشیم.
در این روش قسمـت غایب ویـا آسیـب دیـده استــخـوان

 

Picture1.jpg

پس از تصویـربرداری پزشــکی به وسیـله شبیه سازی و قرینه سازی با نقاط هـمسان، مشخص و محدوده جایگذاری پروتز با استفاده از نرم افزار موقعیت یابـی و در اختیـار پزشک قـرار داده می شود و تیـم جراحی قبل از جراحــی؛ نقطه مورد عمل را کاملا” مشاهده و بازبینی می کنند.

یکی از پرکاربردترین تکنیکهای نمونه سازی سریع روش FDM است که دراین روش با استفاده از ذوب رشته‌های نازک پلاستیکی و قراردادن آنها بصورت لایه لایه قطعات عملکردی از جنس انواع پلاستیکهای صنعتی تولید می شود. دستگاههای نمونه سازی سریع ساخت شرکت Beijing TierTime Technology نیزاز تکنیک FDM جهت تولید قطعات پلاستیکی استفاده می کنند. مزیت اصلی این دستگاهها قیمت بسیار پائین آن در مقایسه با سایر دستگاههای نمونه سازی سریع موجود و کیفیت مناسب آن می باشد.
دستگاههاي ساخت اين شركت تحت عنوان پرينترهاي سه بعدي Inspire در چهار مدل به شرح زيرعرضه مي شوند كه تفاوت آنها در ابعاد ساخت قطعه مي باشد:

مدل Inspire S200 : ابعاد ساخت 150mm×200mm×200mm
مدل Inspire S250 : ابعاد ساخت 150mm×200mm×250mm
مدل Inspire D290 : ابعاد ساخت 255mm×290mm×320mm
مدل Inspire A450 : ابعاد ساخت 350mm×380mm×450mm

S200.jpgS250.jpg
D290.jpgA450.jpg
از جمله مزایای دستگاههای نمونه سازی سریعInspire می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– كيفيت مناسب و قیمت پائین دستگاه در مقایسه با سایر دستگاههاي نمونه سازي سريع موجود
– هزینه بسیار پائین مواد مصرفی دستگاه از جنس پلاستيك ABS
– داراي گواهي CE
– عملکرد آسان و سریع

كاربردها:
– کارامدترین ابزار برای طراحان صنعتی جهت ساخت نمونه اولیه از طرح جدید با کمترین هزینه و بدون نیاز به ابزارسازی جهت ارزیابی طرح از نظر ارگونومی، امکان سنجی تولید، بازاریابی و نظرسنجی از مشتریان
– ساخت سریع قطعات پیچیده عملکردی از جنس پلاستیک با کمترین هزینه
– ساخت مدل انواع مجسمه، تندیس و قطعات تزئینی
– قابل استفاده جهت مراكز و موسسات آموزشي
– ساخت مستقیم مدلهای پزشکی، پروتز، ایمپلنت سفارشی

نمونه قطعات ساخته شده بوسيله پرينتر سه بعدي Inspire
4.jpg3.jpg
2.jpg1.jpg

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قيمت و شرايط خريد دستگاههاي نمونه سازي سريع Inspire با شرکت آرتا ره آوران به عنوان نماينده رسمی فروش و خدمات پس از فروش دستگاههاي نمونه سازي سريع Inspire‌ در ايران تماس حاصل فرمائيد.
جهت كسب اطلاعات با شماره 44058194 (021)-09125017782 آقای مهندس بیات تماس حاصل فرمایید.
همچنين سایر خدمات مهندسی معکوس، نمونه سازی و قطعه سازی سریع از قبیل SLA, SLS, FDM, 3DPrint بدست متخصصان شرکت آرتا ره آوران ارائه می گردد.

بستن منو